מאמרים
  צור קשר
  דלג על צור קשר
  *
  checked

  זכויות בני משפחה של נפטר מפגיעה בעבודה (עקב מחלה, תאונה, התאבדות וכיוב')- קצבת תלויים מהביטוח הלאומי

  הגדל

  לגמלת תלויים (קצבה) זכאים, בתנאים מסוימים, בני משפחתו של מבוטח בביטוח נפגעי עבודה (עובד שכיר או עצמאי), שנפטר כתוצאה מפגיעה בעבודה (תאונת עבודה או מחלת מקצוע).

   

  בני המשפחה הזכאים לגמלה הם אלמן או אלמנה וילדים של המבוטח, ובתנאים מסוימים - הורים, אחים, סב או סבתא, שהמבוטח היה מפרנסם.

   

  תביעה לגמלת תלויים יש להגיש בכתב, על גבי טופס תביעה לתשלום גמלה לתלויים בנפגע עבודה לסניף המוסד לביטוח לאומי הקרוב למקום מגורי התובע.

   

  שיעורי הקצבה- שיעור קצבת התלויים הוא יחסי להכנסתו של המבוטח בתקופה שקדמה לפגיעה, ומחושב באחוזים ממנה.

   

   

  שיעור קצבת התלויים משתנה בהתאם לאופי האדם הזכאי לקבלת הקצבה. לשם הדוגמא שיעורי הקצבה המשולמת לאלמנה/אלמן ללא ילדים משתנה לפי הגיל. בין גיל 40-50 שיעור הקצבה הינו 30% מקצבת מהשכר ברוטו שקיבל המנוח טרם מחלתו. לאלמנה/אלמן מעל גיל 50 שיעור הקצבה הינו 45%. שיעור קצבה בשיעורים שונים משולמים לאמנה/אלמן עם ילדים קטינים, לילדים ללא הורה ולתלויים אחרים הקבועים בחוק הביטוח הלאומי.

   

  כך לדוגמא, אלמנתו בת 55 של מי שנפטר ממחלת סרטן עקב העבודה ושכרו טרם המחלה עמד על 20,000 ₪ ברוטו, תהא זכאית לקצבה חודשית לפי הנוסחא הבא: 45% X 20,000 במקרה זה: 9,000 ₪ נטו לחודש. במידה שאדם חלה במחלת הסרטן לאחר שכבר לא עבד, יובאו בחישוב שכרו, שלושת המשכורות האחרונות בטרם פרש מעבודתו (במקרה של שכיר) ושומת השנה האחרונה לעבודתו (במקרה של עצמאי).

   

  להלן הופעתו הטלוויזיונית של עו"ד ליאור טומשין מהתוכנית "עושים שינוי" - ערוץ 10- בה הוא מסביר בפירוט על הזכות לקבלת קצבת התלויים מהביטוח הלאומי.

   

  צור קשר
  דלג על צור קשר

  צור קשר

  חדשות המשרד
  דלג על חדשות המשרד

  חדשות המשרד

  המשך עצור
  עבור לתוכן העמוד