מאמרים
  צור קשר
  דלג על צור קשר
  *
  checked

  תביעת רשלנות רפואית בגין איחור באבחון תסביב אשך

  תסביב האשך ובלעז Testicular torsion הוא אחד המצבים החמורים ביותר באורולוגיה, הן מבחינת הצורך בטיפול מידי והן מבחינת הסבוכים האפשריים לעתיד. תסביב האשך הוא תופעה שבה מסתובב האשך על צירו האורכי. התסביב גורם לחסימה של כלי דם ורידיים ובהמשך, עקב היווצרות בצקת, לחסימת אספקת הדם העורקי.
  הגדל

  שכיחות תסביב האשך היא אחד ל -  1600 עד 4000 זכרים עד גיל 25. תופעה זו יכולה להתרחש בכל גיל שהוא, כאשר כשני שליש מתרחשים בין הגילים 12-18. התרחשות התסביב נובעת מפגם אנטומי המאפשר לאשך להסתובב חופשי על צירו. הפגם הינו לעיתים קרובות דו- צדדי.

  התמונה הקלאסית של תסביב האשך היא כאב פתאומי באשך, נפיחות, בחילה, הקאה. עם זאת, תוארו מקרים רבים המגיעים ל 5% מהסובלים מתסביב, להם לא היה כלל כאב באשך אלא בבטן התחתונה בלבד וחובה על הצוות הרפואי לחשוד בתסביב אצל כל ילד עם כאב בבטן או במפשעה כאשר האשך לא נמוש בשק האשכים באותו הצד. סיכון התסביב באשך הטמיר גבוהה יותר בהשוואה לאשך הנמצא בשק האשכים ככל הנראה בשל קיבוע לא מספיק, המאפשר לאשך להסתובב על צירו.

  התסביב, במידה ואינו מותר באופן ספונטאני או בניתוח פשוט יחסית, מביא לנמק וניוון האשך. פרק הזמן עד להיווצרות נמק, משתנה ממקרה למקרה, על פי נסיבותיו, לרבות מידת השיזור (מלא או חלקי) וגורמים נוספים.

  בשש השעות הראשונות מתחילת התסביב ניתן להציל את האשך ברוב המקרים ומכאן ואילך יסבלו האשכים מנמק באחוזים גדלים והולכים עד שאחרי 24 שעות ינצלו רק כ 18% מהאשכים וזאת עפ"י מחקר בו נבדקו 624 מקרי תסביב ומהם 7% של אשכים טמירים.

  משרדנו ייצג ומייצג מטופלים, אשר בגלל רשלנות של הצוות הרפואי שטיפל בהם ולא אבחן במועד שהם סובלים מתסביב האשך, האשך נמק ונדרש היה לכרות אותו.

  מיומנות בניהול תביעות רשלנות רפואית מסוג אלו, אשר נובעת מהניסיון הרב שצבר משרדנו בייצוג באיחור אבחון של תסביב אשך, כוללת יכולת לדעת לאתר ולבחון באופן ביקורתי את המסמכים הרפואיים, לגשת אל המומחים הנכונים למתן חוות הדעת, לעצב את חוות הדעת בראי הפסיקה הקיימת בעניין ולדרוש את סכומי הפיצוי המקסימאליים.

  משרדנו השיג בתביעות רשלנות רפואית בגין איחור באבחון תסביב אשך פיצוי בשעור של מאות אלפי שקלים.

   


  צור קשר
  דלג על צור קשר

  צור קשר

  חדשות המשרד
  דלג על חדשות המשרד

  חדשות המשרד

  המשך עצור
  עבור לתוכן העמוד