מאמרים
  צור קשר
  דלג על צור קשר
  *
  checked

  מה ההבדל בין נכות כללית לנכות שהינה תוצאה של תאונת עבודה בביטוח הלאומי?

  הגדל

  במסגרת נכות כללית, המוסד לביטוח לאומי לא בוחן את השאלה מה גרם לנכויות השונות מהן סובל הפונה, אלא בוחן רק את שאלת שיעור הנכות הכוללת שלו, בשל כל תחלואיו. על מנת לזכות בגמלה בגין נכות כללית, על התובע לעמוד ב- 3 קריטריונים.


  א. נכות רפואית מצטברת, העולה על רף מסוים (משתנה בין 40% ל- 60% בהתאם לפרמטרים שונים).
  ב. כי בנכות פוגעת בכושר התעסוקתי ברמה של 50% ומעלה( או בכושרה של תובעת שהיא עקרת בית, לבצע תפקידי עקרת בית במידה כזו).
  ג. כי הלכה למעשה הכנסתו מעבודה אינה עולה על רבע מהשכר הממוצע במשק או כי הכנסתו פחתה בלמעלה מ- 50% ביחס להכנסתו מעבודה טרם הנכות.

   

  רק בהתקיים כל התנאים האלה זכאי תובע בתגמולי נכות כללית. שיעור התגמול נקבע בהתאם לשיעור אי הכושר שנקבע, עד כ- 2,200 ₪ לחודש ואינו תלוי בשכרו של הנפגע לפני התאונה.


  מנגד נכות עקב תאונת עבודה מחייבת להוכיח כי הנכות ארעה בשל העבודה. במידה שכך, קמה זכות לתגמול, החל מנכות בשיעור 9% ומעלה. נכות עד גובה של 19% מזכה במענק חד פעמי ונכות של 20% ומעלה מזכה בגמלה חודשית.

   
  שיעור המענק או הגמלה תלויים בשכר העובד ערב הפגיעה בעבודה. ככל שהשכר היה גבוה יותר הפיצוי גבוה יותר. הזכות לגמלת נכות מעבודה קמה אף אם העובד ממשיך בעבודתו ואפילו אם שכרו לא נפגע כלל.

   

  לתיאום פגישת ייעוץ עם עו"ד ללא התחייבות, נשמח לעמוד לרשותכם בטלפון שמספרו 08-9393100 או באמצעות מערכת הפניות המקוונת באתר.

  צור קשר
  דלג על צור קשר

  צור קשר

  חדשות המשרד
  דלג על חדשות המשרד

  חדשות המשרד

  המשך עצור
  עבור לתוכן העמוד