מאמרים
  צור קשר
  דלג על צור קשר
  *
  checked

  על מה מקבלים פיצויים בגין תאונת דרכים וכיצד הם מחושבים?

  הסכום שייקבע כפיצויים תלוי באחוזי הנכות שייקבעו לתובע, בשכרו, בטיפולים ובעזרה שיהא עליו לקבל בעתיד, ובנזקי העבר שנגרמו לו - כמו הפסד ימי העבודה, הוצאות על טיפולים והוצאות על נסיעות. לכל אלה ייווסף אף פיצוי בשל כאב, סבל ועוגמת נפש.
  הגדל
  לכל נפגע מגיעים פיצויים על הנזקים שנגרמו לו בעבר וייגרמו לו בעתיד. הנזקים ייבדקו וייבחנו לפי ראשי הנזק הבאים:

  א. הפסד השתכרות בעבר- פיצוי זה הוא על הפסד השתכרותו של הנפגע מיום הפגיעה ועד יום הגשת התביעה. 

  ב. הוצאות נסיעה בעבר - פיצוי זה הוא בגין כל ההוצאות שהוציא התובע אם בשימוש בתחבורה ציבורית, אם בשימוש במוניות "ספיישל", אם בנסיעותיו ברכבו הוא על מנת לקבל טיפולים או להגיע לבדיקות ובכלל זה אף הוצאותיו של התובע על תחבורה ציבורית או פרטית אחרת בתקופה בה לא היה ביכולתו לנהוג כתוצאה מפגיעתו. 

  ג. הוצאות רפואיות בעבר - פיצוי זה הוא בגין כל הטיפולים, חוות הדעת, ביקורי המומחים ורכישת התרופות עליהן שילם התובע עד מועד הגשת התביעה. 

  ד. עזרת הזולת בעבר - פיצוי זה הוא על כל התשלומים וההפסדים הכספיים שנגרמו לתובע בגין היעזרותו באחרים עד מועד הגשת התביעה. פיצוי זה כולל את הפסד ימי העבודה שהפסידו קרובי התובע כדי לסעוד אותו, התשלומים אותם נאלץ לשלם לאחרים על מנת לדאוג לניקיון דירתו, לסידוריו האישיים, לשמור על ילדיו, להסיעו לטיפולים וכו'. 

  ה. הפסד השתכרות בעתיד - הפיצוי בגין רכיב זה יוכרע על סמך הערכת בית המשפט את הנכות התפקודית שנגרמה לתובע עקב התאונה. בית המשפט יביא בחשבון את השתכרות התובע לפני התאונה, את השתכרותו אחריה, את פוטנציאל ההשתכרות שנמנע מהתובע עקב מגבלותיו החדשות וכך יחשב את גובה הפיצוי לו זכאי התובע. 

  ו. הוצאות נסיעה בעתיד - פיצוי זה יחושב על ידי בית המשפט בשים לב להערכת הוצאותיו העתידיות של התובע בכל האמור בנסיעות לטיפולים ולבדיקות, והוצאות בגין מקרים בהם ייאלץ בעתיד להיזקק לשירותי הסעות שלא נזקק להן לפני התאונה. 

  ז. הוצאות רפואיות בעתיד- פיצוי בגין רכיב זה יחושב על ידי בית המשפט תוך הבאה בחשבון של טיפוליו והוצאותיו העתידיים של התובע. 

  ח. עזרת הזולת בעתיד- פיצוי בגין רכיב זה, יביא בחשבון את כל הסיוע לו יידרש התובע בעתיד, אם סיוע בעבודות אחזקת דירתו, אם ליווי, טיפול וסיעוד התובע עצמו, או בכל דבר ועניין שיצריך הוצאות שיחולו על אחרים בכדי לסייע לתובע. 

  ט. כאב, סבל ועוגמת נפש- פיצוי זה ייקבע על סמן הערכה של בית המשפט, בגין אותם דברים שלא ניתן לחשבם חישוב אריתמטי. סכום זה נקבע על ידי בית המשפט נוכח נסיבות האירוע, אחוזי הנכות שנקבעו לתובע, גילו ועוד פרמטרים אותם מביא בית המשפט בשקלול הערכתו.
   
  לתיאום פגישת ייעוץ עם עו"ד ללא התחייבות, נשמח לעמוד לרשותכם בטלפון שמספרו 08-9393100 או באמצעות מערכת הפניות המקוונת באתר.  
  צור קשר
  דלג על צור קשר

  צור קשר

  חדשות המשרד
  דלג על חדשות המשרד

  חדשות המשרד

  המשך עצור
  עבור לתוכן העמוד