מאמרים
  צור קשר
  דלג על צור קשר
  *
  checked

  תביעת רשלנות רפואית בגין אי גילוי פרטים במהלך מעקב היריון

  חשיבות אבחון נכון ומדויק של מטופלים הינה עניין שנדון בפסיקה במס' רב של פסקי דין. משרדנו מייצג מטופלים אשר כתוצאה מרשלנות רפואית שגה הצוות הרפואי באבחון של מצבם הרפואי כהלכה או איחר באבחון הטיפול הרפואי כנדרש.
  הגדל
  כך קיימת חשיבות באבחון מצב העובר במהלך מעקב ההיריון שמתבצע לנשים. במספר מקרים ייצג משרדנו זוגות אשר עקב פספוס של ממצאים בבדיקות מעקב ההיריון (סקירה ראשונה, סקירה מאוחרת, דיקור מי שפיר, שקיפות עורפית וכו'.....).
  במקרים המתאימים בהם ניתן להוכיח כי אלו היה מתגלה המום ממנו סובל העובר במועד, כנדרש, היו בני הזוג נשלחים לוועדה להפסקת היריון וניתנת הייתה להם רשות להפסיק את ההיריון, ניתן להגיש תביעה כנגד הגורם המטפל בגין רשלנות רפואית בהריון בנושא אבחון.
  כך למשל, בני הזוג ש' הגיעו למשרדנו לאחר שבתם נולדה עם חיך ושפה שסועים אשר לא התגלו במהלך מעקב ההיריון. לאחר שקיבלנו לידינו את הדיסקים של מעקב ההיריון והעברנו אותם למומחה בתחום הגניקולוגיה והמיילדות, התברר כי המום ממנו סובל העובר נצפה בסקירה הראשונה שנערכה במהלך מעקב ההיריון ואולם האולטרה סונוגרפיסת שביצע את המעקב פספס את קיומו.
  לאחר הגשת התביעה הגענו לסיומה בפשרה על סך של מאות אלפי שקלים אותם קיבלו מרשנו בגלל שלא ניתנה להם האפשרות להפסיק את ההיריון והם נאלצו להתמודד עם הולדתה של ילדה הסובלת ממום.
  במקרה אחר, ר' אשר מיוצגת על ידי משרדנו נולדה כאשר היא סובלת מפגיעה רב מערכתית אשר בין היתר כוללת, כליית פרסה, מום לבבי, חיך ושפה שסועים ופגיעה בשמיעה.
  לאחר שקיבלנו לידינו את מלוא המסמכים ממהלך ההיריון בסיומו נולדה ר' התברר לנו כי במהלך מעקב ההיריון בוצעו בדיקות אולטרה סאונד וסקירת מערכות בהן היו צריכים לעלות על המומים מהם סובלת ר'.
  במקרה זה, כיוון שהסקירות לא נשארו בידי המכונים אשר ביצעו אותן, נסמכת התביעה בחוות דעת של מומחה בתחום הגניקולוגיה והמיילדות בה נטען כי אלו היו בידינו הבדיקות או שהיינו מגלים בסקירות שפוענחו באופן רשלני (ולכן לא חשפו את המומים במועד) או שהסקירות בוצעו באופן רשלני באופן שלא אפשר אבחון המומים במועד.
  מקרה נוסף בו ייצג משרדנו את התאומות א' ו ג' אשר נולדו כאשר הן סובלות מגמדות. במקרה זה הוגשה תביעה בה נטען, בהסתמך על חוות דעת רפואית, כי ניתן וצריך היה לחשוף את המום ממנו סובלות התאומות עוד בבטן אימן באופן שהיה מוביל, עם גילוי המום, להפסקת ההיריון.
  משרדנו ייצג ומייצג מטופלים, אשר בגלל רשלנות רפואית בהריון של הצוות הרפואי שטיפל בהם ולא אבחן במועד מצב לבבי וכתוצאה מכך נמנעה היכולת להעניק להם טיפול רפואי בזמן שהיה מציל את חייהם. מיומנות בניהול תביעות רשלנות רפואית בהריון ולידה, אשר נובעת מהניסיון הרב שצבר משרדנו בייצוג במצבים של איחור אבחון מצב לבבי, כוללת יכולת לדעת לאתר ולבחון באופן ביקורתי את המסמכים הרפואיים, לגשת אל המומחים הנכונים למתן חוות הדעת, לעצב את חוות הדעת בראי הפסיקה הקיימת בעניין ולדרוש את סכומי הפיצוי המקסימאליים.
  משרדנו השיג בתביעות רשלנות רפואית בהריון ולידה בגין איחור באבחון של מצב לבבי תוך השגת פיצוי בשעור של מיליוני שקלים ללקוחות או ליורשיהם.

  צור קשר
  דלג על צור קשר

  צור קשר

  חדשות המשרד
  דלג על חדשות המשרד

  חדשות המשרד

  המשך עצור
  עבור לתוכן העמוד