מאמרים
  צור קשר
  דלג על צור קשר
  *
  checked

  ביטוח פרטי – החובה והזכות לקבלת מכתב דחייה

  חברת עורכי הדין מרקמן את טומשין, מייצגת לקוחות בתביעות למיצוי זכויות מול חברות הביטוח בגין ביטוחים פרטיים אשר קיימים להם ואשר עשויים להוביל למתן פיצוי כספי במצבים של תחלואה או פגיעות כתוצאה מאירוע תאונה או מצבים של אובדן כושר עבודה.
  במהלך השנים, צבר משרדנו ניסיון רב בהתנהלות מול חברות הביטוח תוך ניצול הידע והניסיון כדי להביא למיצוי הזכויות והפיצוי המקסימאלי ללקוחות.
  הגדל
  אחת החובות שמוטלות על חברת הביטוח, בביטוחים הפרטיים, הינה החובה להעביר למבוטח עמדה מפורטת ובכתב, בתוך פרק זמן סביר, בנוגע לדרישתו לפיצוי.
  החשיבות של מכתב העמדה הינה בכך שהוא מקבע את היקף המחלוקת הקיימת בין חברת הביטוח למבוטח בנוגע לאותה דרישת פיצוי.
  חברת הביטוח תהא מוגבלת ביכולתה להעלות במהלך הליך משפטי טענות חדשות בנוגע לדרישת המבוטח אשר לא הועלו בתשובתה למכתב הדרישה.
  כך, גם בסיטואציה בה חברת הביטוח נמנעה מלהעביר למבוטח מכתב תשובה ענייני ומפורט לדרישה, תהיה חברת הביטוח מוגבלת ביכולתה להעלות טענות בנוגע לדרישה, אם בכלל, בכתב ההגנה.
  משרד עורכי דין מרקמן טומשין, אשר הינו מנוסה בתביעות ביטוח, השיג עבור לקוחותיו סכומי כסף אדירים תוך ניצול חובה זו של חברת הביטוח ועמידה על כך שחברת הביטוח לא תוכל לחרוג ממכתב התשובה לדרישה במהלך ההליך המשפטי.
  כך בהחלטה שניתנה בית משפט השלום ברחובות מיום 7.4.14 אשר ניתנה בת.א. 54032-04-13 ר.א. נ' כלל חב' לביטוח התקבלה טענתנו כי יש למנוע מחברת הביטוח מלהעלות טענות אשר לא הועלו בתשובתה למכתב הדרישה. 
  בדומה אף בהחלטה שניתנה ביום 8.5.15  בת.א. 32132-11-14 א.פ. נ' כלל חב' לביטוח התקבלה טענתנו כי אין לאפשר לחברת ביטוח לחרוג מטענות אשר הועלו במכתב הדחייה מטעמה. במקרה זה, מאחר וחברת הביטוח לא טענה בנוגע להיקף נכותו של המבוטח, כפי שנטען על ידו במכתב הדרישה, לא אפשר לה בית המשפט להביא חוות דעת נגדית.
  כאמור, במקרים מסוימים נמנעות חברות הביטוח מלהמציא מכתב דחייה למבוטח וזאת אף כי המבוטח דאג להעביר אליה את מלוא המידע והמסמכים אשר נדרשים לה כדי לגבש עמדתה כנדרש.
  בית המשפט דן בסיטואציה מסוג זה וקבע כי חברת הביטוח אשר חוטאת בכך שאינה מעבירה מכתב דחייה לא יכולה לצאת נשכרת ממחדלה זה ולא ניתן יהיה לתת לה יתרון אשר לא קיים לחברת ביטוח שכן ממלאת חובתה להעביר מכתב דחייה.
  (בש"א 163633/08 אלבז נ' הראל חב' לביטוח בע"מ (פורסם בנבו) ניתן ביום 16.8.08*)
  במהלך השנים משרדנו צבר מיומנות וידע רב בניהול מו"מ מול נציגי חברות הביטוח השונות אשר מסייע להוביל לפיצוי הגבוה ביותר עבור לקוחותינו בזמן הקצר ביותר.
  צור קשר
  דלג על צור קשר

  צור קשר

  חדשות המשרד
  דלג על חדשות המשרד

  חדשות המשרד

  המשך עצור
  עבור לתוכן העמוד