מאמרים
  צור קשר
  דלג על צור קשר
  *
  checked

  ביטוח תאונות אישיות תלמידים – קיומו של אירוע תאונתי

  הגדל

  מניסיוננו קיימת חשיבות בליווי של עורך דין בתביעות מסוג זה החל מסמוך לאחר התאונה על מנת להבטיח את זכויותיו של הקטין שנפגע.

  חשיבות זו נובעת על מנת להבטיח כי זכויותיו של התלמיד לא יפגעו בגלל היעדר מודעות בנוגע למסגרת בה הוא מבוטח.

  ביטוח תאונות אישיות תלמידים, כשמו כן הוא, ביטוח אשר נותן פיצוי בגין אירוע תאונתי. הגדרת אירוע תאונתי הינה בד"כ מופיע כ "אירוע פתאומי, מקרי ובלתי צפוי שנגרם ע"י אמצעי פיזי, חיצוני וגלו לעין ואשר גרם במישרין וללא קשר לגורמים אחרים, לפגיעה פיזית בגוף המבוטח."

  לתיעוד הרפואי מזמן אמת יש משמעות באופן שבו חברת הביטוח בוחנת את הדרישה לפיצוי ועלול להוות מכשול בדרך לקבלת הכספים.

  על התיעוד הרפואי להצביע על כך שהתלונות החלו כתוצאה מאירוע תאונתי מוגדר ומסוים מבחינת נסיבותיו. כמו כן, קיימת חשיבות בפנייה לטיפול מיד או בסמוך לאחר האירוע התאונתי.

  במקרים מסוימים נדחים תלמידים, אשר אינם מיוצגים על ידי עורכי דין, בגלל שבפניותיהם לרופאים לא הבהירו שהפגיעה שלהם ארעה כתוצאה מאירוע תאונתי. הרופא, אשר באופן טבעי עיקר תשומת ליבו הינה לאופי הטיפול, לא מייחס חשיבות לאופן בו הוא מתאר את סיבת הפנייה ולכן לא מתאר אותה באופן מפורט או לפעמים מתאר אותה באופן לא מדויק.

  לדוגמא, כאשר רופא רושם כי התלמיד הגיע אליו עם תלונות על כאבים מבלי לרשום כי הרקע לתלונות הינו באירוע תאונתי, חברת הביטוח עלולות להיתלות בהיעדר התיעוד על אירוע תאונתי כדי לדחות דרישות לפיצוי.

  כן לדוגמא, כאשר רופא רושם כי התלמיד החל לסבול מכאבים לאחר אימון ספורט אף שהכאב החל כתוצאה ובמהלך נפילה באימון הספורט, הרשומה הרפואית תקשה על קבלת הפיצוי המגיע לתלמיד.

  התלמיד והוריו, אשר אינם מודעים לחשיבות שיש באופן בו הם מציגים את התלונות בפני הרופא ולא ווידאו כי הרופא ירשום את התלונות באופן שישרת אותם מול חברת הביטוח, עלולים להיות נצבים בפני דחייה של תביעתם על ידי חברת הביטוח בגלל רישום כגון זה.

  כיום, כאשר מערכת הרישום הרפואי הינה ממוחשבת, לא ניתן לשנות רישום רפואי באופן רטרואקטיבי וזאת אף אם הרופא זוכר ומודה בכך שהרישום נעשה באופן בלתי מדויק.

  בנוסף, קיימת חשיבות לפנייה מידית לרופא וידווח אודות אירוע התאונה אף אם בתחילה הוא סבור כי מדובר בפגיעה שצפויה לחלוף.

  במס' מקרים ייצג משרדנו תלמידים התנערה חברת הביטוח מחבות ביטוחית בגלל שהתלמיד לא  פנה אל הרופאים מיד לאחר התאונה או בגלל שבפנייתו לא מתואר אירוע תאונתי.

  הדבר מטיל קושי על קבלת מלוא זכויותיו של התלמיד בגין פגיעתו וצפוי להוביל להתדיינות בבתי משפט, אשר לעיתים אורכת שנים, עד לקבלת סכומי הפיצוי.

  כחלק מהטיפול המשפטי בלקוחות אשר מגיעים אלינו בסמוך לאחר התאונה אנו מוודאים כי הלקוח יהיה מודע לחשיבות המסמכים הרפואיים וידאג להביא בפני רופאיו גרסה מלאה ומדויקת של נסיבות התאונה ויוודא כי זו נרשמת על ידי רופאיו באופן מדויק.

  יובהר כי נערים אשר נפצעו במהלך תקופת לימודיהם (אף אם במסגרת פרטית מחוץ לשעות הלימודים) זכאים להגיש תביעתם עד להגיעם לגיל 21 שנה (3 שנים מגיל 18).

  משרדנו ייצג ומייצג נערים אשר נפצעו במהלך תקופת לימודיהם והוציא עבורם פיצוי בהיקף של עשרות אלפי שקלים.

  משרדנו צבר מיומנות בניהול מו"מ מול נציגי חברות הביטוח השונות אשר מסייע להוביל לפיצוי הגבוה ביותר עבור לקוחותינו בזמן הקצר ביותר.

   

  צור קשר
  דלג על צור קשר

  צור קשר

  חדשות המשרד
  דלג על חדשות המשרד

  חדשות המשרד

  המשך עצור
  עבור לתוכן העמוד