םסיקות
  צור קשר
  דלג על צור קשר
  *
  checked

  התקף לב של תושב אשדוד הוכר כתאונת עבודה וזאת על אף שהתקף הלב אירע בביתו

  לאחר מאבק משפטי בין 9 שנים, התקף לב של תושב אשדוד הוכר כתאונת עבודה וזאת על אף שהתקף הלב אירע בביתו לאחר שעות העבודה. רטרואקטיבית הוא קיבל תשלום של יותר ממיליון ₪ ויזכה לקצבה חודשית קבועה של 10,000 ש"ח נטו מהביטוח הלאומי למשך כל ימי חייו ללא תלות ביתר הכנסותיו.


  בבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע התקבלה החלטה תקדימית בתביעה להכרה במחלת לב שהתרחשה עקב לחץ בעבודה ונקבע כי מחלת הלב- אוטם בשריר הלב, בה לקה העובד, נגרמה כתוצאה מלחץ חריג (אירוע חריג) במהלך עבודתו.

   

  העובד, כיום בן 69, עבד כמכונאי ובמסגרת עבודתו האחריות עליו הייתה כבדה מאוד. הוא היה מופקד על צוות עובדים והוא נדרש לחתום על כשירות העבודה. תפקידו של העובד היה כרוך בלחץ ואחריות רבה, וכשל בשיקול דעתו יכול היה לעלות בחיים רבים. בחודש ינואר 2003 במהלך משמרת עמוסה במיוחד התפתח אצל העובד לחץ עבודה חריג. במהלך המשמרת חש העובד ברע, הוא סיים את עבודתו, שב לביתו ורק בלילה, לאחר שהמשיך לחוש ברע, פנה לבית החולים "קפלן" שם אובחן כי הוא סובל מאוטם בשריר הלב.

   

  העובד הגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי על מנת שהתקף הלב יוכר כתאונת עבודה (פגיעה בעבודה), תביעתו נדחתה ומשכך הוא פנה באמצעות משרד עורכי הדין מרקמן את טומשין מאשדוד אשר מתמחה בתביעות לנזקי גוף ופגיעות ומחלות כתוצאה מעבודה, בתביעה לבית הדין האזורי לעבודה על מנת לערער על החלטת המוסד לביטוח לאומי בכדי שיכירו במחלתו כתאונת עבודה. תחילה דחה בית הדין את התביעה, בהסתמכו על חוות דעת מומחה רפואי שקבע כי אין קשר רפואי בין אוטם שריר הלב לבין האירוע החריג בעבודה. רק לאחר תשע שנים וניהול הליכים שהגיעו לבית הדין הארצי לעבודה הוכר התקף הלב שארע לעובד בביתו כתאונת עבודה.

   

  כתוצאה מההחלטה התקדימית, ולאחר שעוה"ד ממשרד מרקמן טומשין ליוו אותו בועדות הרפואיות של הביטוח הלאומי, קיבל העובד את כל התגמולים להם הוא זכאי רטרואקטיבית מיום פריצת המחלה.

   

  מכאן ואילך זכאי העובד לשורה של הטבות ותגמול חודשי למשך כל חייו. עוה"ד בועז דרנס, שותף בכיר במשרד מרקמן את טומשין, שייצג את העובד בהליך, מסביר כי: "מדובר בתקדים חשוב מאוד לעובדים שעברו אירוע חריג ומלחיץ במהלך עבודתם, כאשר אירוע הלב לאו דווקא התרחש בתחום מקום העבודה אלא בביתם. מוסר ההשכל הוא שבמקרים מעין אלו אין להתייאש, שכן במידה והעובד ומשרדנו לא היו ממצים את ההליכים המשפטיים עד תום, לא היה זוכה העובד למיצוי זכויותיו והתגמול הכספי הרב לו הוא זכאי. מדובר בהחלטה פורצת דרך".

   

  סיפור הצלחה זה פורסם בעיתונות המקומית באשדוד ובמספר אתרי אינטרנט:

  לקריאת הכתבה שכפי שפורסמה באתר אשדוד נט ליחצו כאן.

  לקריאת הכתבה שכפי שפורסמה באתר אשדוד ניוז ליחצו כאן.

   

  לתיאום פגישת ייעוץ עם עו"ד ללא התחייבות, נשמח לעמוד לרשותכם בטלפון שמספרו 08-9393100 או באמצעות מערכת הפניות המקוונת באתר.

  דוגמאות להצלחות נוספות של המשרד

  צור קשר
  דלג על צור קשר

  צור קשר

  עבור לתוכן העמוד