.
  צור קשר
  דלג על צור קשר
  *
  checked

  לידת ואקום

  כל יולדת ללא יוצא מן הכלל מחכה לרגע הלידה שלה בקוצר רוח. תקוותה היא שתהיה לה לידה כמה שיותר טבעית ותכלול כמה שפחות התערבות רפואית. רוב הלידות אכן עוברות חלק, וללא בעיות. אך מה עושים כאשר בכל זאת חייבים התערבויות חיצוניות, כמו למשל לידת הוואקום?


  מהי לידת ואקום?

  לידת ואקום מתבצעת בעזרת מכשיר רפואי כשמו הוא כן- הוואקום. מאין משאבה קטנה אשר ממנה יוצא צינור ובסופו גביע קטן. אותו גביע נצמד לראשו של התינוק ואט אט שולף אותו החוצה, בתיאום עם הופעת הצירים. כמובן, לידה זו מתבצעת על ידי רופא מיילד מומחה בתחום, לעיתים אף בליווי רופא נשים.לידת ואקום מתבצעת אצל כ-6% מכלל הנשים ומתרחשת כתוצאה מעיכוב הלידה מעבר לרצוי וכאשר ישנו סיכון לעובר.


  מהם הסיכונים בלידת ואקום?

  ישנם מקרים אשר לידה בעזרת ואקום עלולה לגרום נזק לאם ולעובר. אצל האם עלולים להיווצר קרעים באזור הנרתיק, בנוסף לקרע בצוואר הרחם או בשלפוחית השתן. ואילו אצל העובר עלול להיווצר שטף דם, בצקות בקרקפת, שבר בגולגולת ופגיעות בפניו או במוחו.  ואם לא די בכך, עלול העובר אף ללקות במחלת הצהבת.

  חשוב לציין כי ברוב המקרים הבצקות ושטפי הדם אמורות להיעלם עד 48 שעות ושאר המקרים הם די נדירים. ועדיין, יש לשים לב לרשלנות רפואית בכל הנוגע ללידת ואקום משום שלעיתים היא בכל זאת עלולה לקרות.


  כיצד נדע אם הייתה רשלנות רפואית עקב השימוש בוואקום?

  לידת ואקום יכולה לעבור חלק ויכולה להסתיים במשהו לא צפוי וממש לא נעים. אם כן, כיצד נדע מתי מדובר ברשלנות רפואית עקב השימוש בוואקום?

  • כאשר לידה זו בוצעה באופן לא מקצועי אשר בעקבותיו נגרמו נזקים וחבלות לאם או לתינוק, או אף לשניהם יחד.
  • כאשר ישנן חבלות אשר נגרמו עקב משיכות יתר או שימוש בכוח פיזי אשר חרג מגבולות הרגיל. 
  • כאשר הצוות הרפואי אשר ביצע את לידת הוואקום לא היה מספיק מקצועי.
  • כאשר לידת הוואקום בוצעה במצב בו אסור היה לבצעה. למשל, כאשר ראשו של התינוק לא היה ממוקם במקום הנכון באגן.
  • כאשר המקרה הצריך ניתוח קיסרי במקום לידת וואקום, ועדין בוצעה לידה בעזרת וואקום – דבר שגוי המצביע על רשלנות רפואית חמורה עוד יותר.
  • כאשר לא הוצגו ליולדת הסיכונים הרלוונטיים אשר עלולים להתרחש בעקבות לידת וואקום. 

  למעשה, כל מצב שבו הייתה רשלנות רפואית אשר בעקבותיה נגרם נזק ליולדת או לעובר, הינם עילה לתביעה בגין רשלנות בהיריון ולידה.


  אם עברת בעבר או בזמן האחרון חלילה רשלנות רפואית, את יותר ממוזמנת לפנות למשרדינו, "מרקמן את טומשין". אנו עורכי דין מומחים בתחום רשלנות רפואית לסוגיה. נדאג לתת לך מענה מקצועי ורחב בכל שאלה הקשורה לנושא. כולל ייעוץ וליווי משפטי אשר בזכותו תוכלי לממש את זכויותייך המגיעות לך.

  צור קשר
  דלג על צור קשר

  צור קשר

  חדשות המשרד
  דלג על חדשות המשרד

  חדשות המשרד

  המשך עצור
  עבור לתוכן העמוד