נסיון תמונה
  צור קשר
  דלג על צור קשר
  *
  checked

  דיני מקרקעין

  במשרדנו מחלקת דיני מקרקעין ונדל"ן בעלת ניסיון רב שנים בטיפול וייצוג במגוון רחב של עסקאות וסוגיות משפטיות.

  צוות המחלקה מעניק ייעוץ וליווי משפטי במגוון תחומים החל מעסקאות כדוגמת מכירה וקניית דירה יד שנייה, רכישת דירה מקבלן, הסכמי שכירות, הסכמי שיתוף ופירוק במקרקעין, וכלה בסוגי עסקאות מורכבות יותר, כגון: עסקאות קומבינציה, עסקאות במגרשים, נכסים מסחריים, ייצוג דיירים ויזמים בהתחדשות עירונית (תמ"א 38 – חיזוק/הריסה, פינוי בינוי), ייצוג וליווי קבלנים ויזמים בפרויקטים חדשים ועוד.


  מחלקת עורכי דין מקרקעין, מלווה את הלקוח בכל שלבי העסקה החל משלב בדיקת העסקה ותכנונה תוך ביצוע בדיקות מקדמיות ברשויות ובגופים השונים ומתן תשומת לב לסוגיות המשפטיות, הכלכליות והמיסויות של  העסקה. בשלב לאחר חתימת העסקה ,ליווי וייצוג מול הרשויות והגופים השונים באופן שוטף, ועד לשלב השלמת העסקה בהצלחה.

  צוות המחלקה מורכב מעורכי דין בעלי ניסיון רב ומזכירה משפטית המאפשרים מתן מענה מקצועי, מהיר ואישי ללקוח.


  להלן רשימת התחומים המרכזיים בהם עוסקת המחלקה:


  · מכירה ורכישה של דירות מגורים יד שנייה

  · רכישת דירה חדשה מקבלן

  · עריכת הסכמי שכירות 

  · העברות ללא תמורה, אגב גירושין ובירושה

  · רכישה ומכירה של מגרשים

  · רכישה ומכירה של נכסים מסחריים

  · מיסוי מקרקעין לרבות מס שבח, מס רכישה ומס רכוש

  · מיסוי מוניציפאלי לרבות היטל השבחה והיטל פיתוח

  · עסקאות קומבינציה 

  · קבוצות רכישה

  · תכנון ובנייה -  ליווי הגשת תכנית, התנגדות לתכנית, ייצוג בוועדות התכנון והבנייה, תביעת פיצויים לפי סעיף 197 לחוק התכנון  והבנייה ועתירות מנהליות

  · ייצוג וליווי יזמים וקבלנים ו/או ייצוג וליווי בעלי דירות בפרוייקטים של התחדשות עירונית (תמ"א 38 / פינוי בינוי)

  · ייצוג וליווי יזמים וקבלנים בפרוייקטים שונים ולרבות בנייני דירות מגורים ובנייני משרדים

  · הסכמי שיתוף ופירוק במקרקעין 

  · תביעות לדמי שימוש ראויים במקרקעין 

  · סכסוכי שכנים 

  · הפרות חוזים

  · רשות מקרקעי ישראל ולרבות שינוי יעוד, דמי הסכמה ודמי היוון

  · ייצוג בלשכת רישום המקרקעין (טאבו) וייצוג מול מפקח לשכת רישום המקרקעין

  · רישום בתים משותפים ותיקון בתים משותפים

  · פרצלציה

  · הפקעות  אנו מזמינים אתכם לפנות אל עורך דין מקרקעין במחלקה לשם קבלת ייעוץ בנושא של דיני מקרקעין: 

  עו"ד נדב מרסיאנו:

  טלפון 08-9393100, כתובת דוא"ל: nadav@mt-law.co.il

  רכישת דירה היא צעד משמעותי וכבד משקל בחיינו. סכום הכסף המשמעותי וההתחייבויות הרבות, מחייבים בדיקות רבות על מנת שכספנו יהיה מוגן והתמורה שתתקבל תהיה ראויה.
  הרשימה שלהלן אינה כוללת את כל הבדיקות שיש לבצע בעת רכישת דירה יד שנייה, כיוון שישנן בדיקות נוספות לערוך בהתאם לעסקה הספציפית, ולכן, מומלץ להתייעץ עם עורכי הדין במחלקת הנדל"ן במשרדנו בטרם הרכישה.
  קרא עוד
  קבוצת רכישה (או Acquisition Group) היא התארגנות של אנשים פרטיים המתגבשים תחת המטרה המשותפת – להקים מבנה מגורים ללא תלות ביזם. משמעות הדבר היא שקבוצת הרכישה יכולה להוזיל את מחירי הדירות בעד 20% משוויין המקביל אילו היו נרכשות בצורה ישירה מקבלן. במאמר זה אנו נעסוק בהיבטים המשפטיים הנוגעים לקבוצות רכישה, נשווה בין היתרונות והחסרונות שבהצטרפות לקבוצות שכאלה ולבסוף, נסביר לכם גם ממה כדאי לכם מאוד להיזהר.קרא עוד
  "עסקאות פינוי בינוי" (מוכרות גם כעסקאות "התחדשות עירונית"), הן הסכמים הנחתמים בין יזם לבין בעל דירה בבית משותף, כאשר בעל הדירה מתחייב למכור את זכויותיו על הדירה (באופן חלקי או מלא) לצורך הריסת הבית המשותף והקמתו של בית משותף חדש במקומו (בהתאם לתוכנית שאושרה בהיתר בנייה עפ"י חוק התכנון והבנייה). מתוקף חתימתו על הסכם הפינוי בנוי, בעל הדירה מעניק את ייפוי כוחו ליזם או לעורך דין מטעמו וכך הוא מאשר למעשה את ביצוען של הפעולות הנדרשות בהסכם.

  קרא עוד
  מינהל מקרקעי ישראל  מינהל מקרקעי ישראל (הידוע כיום כ"רשות מקרקעי ישראל"), הוא הגוף אשר אחראי על ניהולן של מרבית הקרקעות הנמצאות בשטחה של מדינת ישראל. בין היתר, ברשות מקרקעי ישראל ניתנים שירותים שונים כגון: העברת זכויות מגורים וקרקע, שינוי ייעוד מקרקעין, מתן אישורי תוספות בנייה, חוזי חכירה, שכירת קרקעות חקלאיות ועוד. במאמר זה אנו נדון בהרחבה בהיבטים המשפטיים הנוגעים לרשות מקרקעי ישראל.

  קרא עוד
  עסקאות קומבינציה (וליתר דיוק – עסקאות קומבינציה במקרקעין), הן עסקאות ייעודיות שבהן בעליו של שטח מסוים נותן ליזם או קבלן חלק מסוים מהשטח שלו. בתמורה לכך, הוא יהיה עתיד לקבל איזשהו נתח מוסכם מראש מתוך סך המבנים שייבנו בהמשך על השטח. במאמר זה אנו נעסוק בהרחבה במונח 'עסקאות קומבינציה', ונעמיק בדיון על היבטיו המשפטיים.

  קרא עוד
  בתים משותפים הם בתים הכוללים שתי דירות ומעלה והם רשומים בפנקס הבתים המשותפים. לכל דירה קיימת בעלות נפרדת, כאשר שאר חלקי הבניין (למעט החלקים הרשומים גם הם כדירות), נחשבים לרכוש משותף אשר נמצא בבעלותם המשותפת של כל בעלי הדירות בבניין. הבתים המשותפים מנוהלים בהתאם להחלטותיה של "אסיפת הדיירים הכללית" ועפ"י 'תקנון הבית המשותף'.

  קרא עוד
  מיסוי מקרקעין הוא אחד מן התחומים המורכבים ביותר בעולמות הכלכלה והמשפט, כאשר בשנים האחרונות אנו עדים לשינויים רבים שמתרחשים בו – בעיקר בכל הנוגע לחישוב 'מס השבח' במכירת מקרקעין ולמתן פטורים והקלות שונות במקרים מיוחדים. במאמר זה אנו נעסוק בהרחבה בהגדרות החוק הקשורות במיסוי מקרקעין.

  קרא עוד
  יקטים בתחום המקרקעין הם עניין מורכב עד מאוד. הסיבה לכך נובעת לא רק מהיבטי התכנון השונים שיש להתייחס אליהם בקפידה לאורך כל הדרך, אלא גם בשל ריבוי הגורמים והליכי הבירוקרטיה הרבים והמורכבים המלווים את הפרויקטים כל העת. במאמר זה אנו נדון בנושא של ליווי פרויקטים בתחום המקרקעין, תוך התמקדות בתפקידיהם המרכזיים של עורכי דין מומחים אשר עוסקים בתחום.קרא עוד
  חוזי בנייה (או "חוזי קבלנות") הם חוזים העוסקים בקביעת ההתקשרות שבין יזמים המזמינים עבודות בנייה לבין הקבלנים אשר עתידים לבצע אותה (מתוקף 'חוק חוזה הקבלנות, התשל"ד – 1974'). מדובר בחוזים מורכבים במיוחד כיוון שהם נתונים להשפעות ולשינויים מצידם של גורמים רבים. לכן, חשוב לדאוג כי בחוזים הללו יהיו מנגנוני פיקוח ובקרה ברורים אשר יגדירו בין היתר, כיצד להתמודד עם אתגרים ומכשולים שונים כמו ליקויים המתרחשים בתהליך הבנייה או עם הפרות חוזה של אי אילו מן הצדדים החתומים עליו. במאמר זה אנו נתמקד ונעסוק בכל ההיבטים המשפטיים הנוגעים לחוזי הבנייה.קרא עוד
  הערת אזהרה, בהגדרתה, היא הערה הנרשמת בפנקסי המקרקעין והיא מעידה על התחייבות בכתב מצידם של בעל המקרקעין/בעל הזכויות במקרקעין לבצע עסקאות במקרקעין מסוימים או להימנע מלבצע בהם עסקאות. במאמר זה אנו נעסוק בהרחבה במונח 'הערת אזהרה' ולרבות בהיבטיו המשפטיים.

  קרא עוד
  רכישת דירה היא המהלך הפיננסי הגדול ביותר אצל האדם הממוצע. היא יכולה להתבצע כרכישה מיד שנייה או כרכישה המתבצעת היישר מקבלן. במדריך שלפניכם אנו נעסוק בהרחבה בשלל ההיבטים השונים (לרבות אלו המשפטיים) הנוגעים לרכישת דירה מקבלן.

  קרא עוד
  רישום בטאבו (או ליתר דיוק – רישום זכויות בלשכת רישום המקרקעין), הוא רישום זכויות של בעלות על נכס (למשל- דירה) והוא השלב האחרון בעסקת המכר שבה עוברים זכויותיו של המוכר לקונה. במקרה ורכשתם נכס באמצעות מימון משכנתא, אז בעת רישום זכויותיכם במקרקעין יהיה עליכם לרשום את המשכנתא לטובת הבנק שנתן לכם אותה. במדריך זה אנו נעסוק ב- כלל הדגשים וההיבטים המשפטיים הנוגעים לרישום בטאבו.קרא עוד
  תחום דיני התכנון והבנייה מתבסס על 'חוק התכנון והבנייה, התשכ"ה-1965', והוא מתקשר גם אל 'חוק המקרקעין' לרבות אל פרק ו' העוסק ב- "בתים משותפים". 'חוק התכנון והבנייה' מתייחס אל הסדרת פעולתם של כלל מוסדות התכנון במדינת ישראל – החל מהרמה המקומית ועד לרמה הארצית והוא כולל בתוכו את נושאי ועדות הערר, תוכניות המתאר (הארציות, המחוזיות והמקומיות), סלילת הדרכים, שימורי האתרים, הסדרת נגישות למען הנכים ועוד. במאמר זה אנו נעסוק בהרחבה בשלל ההיבטים המשפטיים של 'חוק התכנון והבנייה'.

  קרא עוד
  "דייר מוגן", בהגדרתו, הוא שוכר בעל זכויות וחובות אשר חלות עליו מתוקף כוחו של 'חוק הגנת הדייר, תשל"ב- 1972'. חוק זה מגדיר את אופן התנהלותם של בעל הבית והדייר המוגן, והוא רלוונטי לגבי דיירים המחזיקים בדירות או בבתי עסקים. במאמר זה אנו נדון בהגדרות החוק הקשורות בזכויותיהם ובחובותיהם של בעלי הבית והדיירים המוגנים.קרא עוד
  תוספות בנייה, כשמן הן, הן תוספות או הרחבות לשטחי מבנה קיימים (למשל- הוספת מרפסת בבית מגורים באמצעות הרחבתו של השטח הקיים). בדומה לפרויקטים חדשים של בנייה, גם כאשר מדובר בתוספות בנייה על שטחים קיימים, עלינו לציית ולפעול עפ"י חוק ולהשיג את האישורים ואת היתרי הבנייה הנדרשים. אף על פי שנדמה כי מדובר בעניין פשוט למדיי, לעיתים דווקא מדובר בתהליך מורכב עד מאוד. במאמר זה אנו נעסוק בהרחבה בהיבטים המשפטיים הנוגעים לתוספות בנייה.
  קרא עוד
  פירוק שיתוף מקרקעין הוא זכות בסיסית המעוגנת ב- 'חוק המקרקעין' הישראלי. משמעותה של זכות זו היא שכל שותף בעל חזקה על מקרקעין (דירה, בניין, שטח וכו')רשאי לצאת מהשותפות בכל עת ולמכור את חלקו האישי במקרקעין. בהגדרה, מדובר על "זכות על" הניתנת למימוש בכל רגע ללא תלות בנימוקים כאלו ואחרים (למעט חריגים) ובלא כל קשר לתקופת התיישנות כלשהי . במאמר זה אנו נעסוק בהרחבה בהיבטים המשפטיים של פירוק שיתוף במקרקעין.

  קרא עוד
  לעסקאות בתחום המקרקעין עשויות להיות השלכות כלכליות עצומות בשל ההתחייבויות הכספיות הגדולות הכרוכות בהן. יתרה מכך, בעסקאות אלו נכללים גם היבטים משפטיים רבים כך שמדובר כאן למעשה בעסקאות בעלות סיכון כפול. חוזה המכר הוא מסמך עקרונות כתוב המנוסח בין מי שמוכר נכס מסוים לבין מי שקונה אותו. הוא מכיל התניות מסחריות ומשפטיות שונות אשר באמצעותן ניתן להוציא את עסקת המקרקעין אל הפועל. בכתבה זו אנו נעסוק בהרחבה בהיבטים המשפטיים של חוזי המכר.

  קרא עוד
  צור קשר
  דלג על צור קשר

  צור קשר

  חדשות המשרד
  דלג על חדשות המשרד

  חדשות המשרד

  המשך עצור
  עבור לתוכן העמוד