.
  צור קשר
  דלג על צור קשר
  *
  checked

  עורך דין תאונת דרכים – אימתי ?

  תאונות דרכים, לא עלינו, עלולות לתפוס אותנו ואת מכרינו כמעט בכל עת ובכול מקום. אצלנו בישראל, הסטטיסטיקה מציגה נתונים עגומים במיוחד כאשר בכל שנה נפצעים בתאונות דרכים (בממוצע) כ- 140 אלף בני אדם אשר מתוכם נהרגים בין 300-350 אנשים. תאונות הדרכים, תוך שניות בודדות, יכולות לשנות את חיינו או את חייהם של משפחתנו ומכרנו מן הקצה אל הקצה. במקרים מסוימים, תאונות אלו מסבות נזקים חמורים במיוחד אשר מותירים את מי שנפגעו מהן עם נכות לכל החיים. ועם חלילה אתם או אנשים שאתם מכירים נפגעו בתאונת דרכים, כדאי לדעת כי יתכן מאוד שמגיעים לכם פיצויים בגין הנזק שנגרם לכם. וכדי לבחון את העניין הזה, מומלץ להתייעץ עם עו"ד תאונת דרכים אשר מטפל במקרים מסוג זה.

  תאונות דרכים, בהגדרתן, הן כל מאורע שבו נגרם לאדם נזק בגופו עקב שימוש ברכב מנועי המשמש למטרות תחבורה. בנוסף, הן גם מוגדרות כמאורעות פגיעה אשר התרחשו עקב התפוצצות או התלקחות של רכב, בין אם נגרמו בגלל רכב או חומר מסוימים אשר חיוניים ומשפיעים על כושר נסיעתו.

   

  למרבה הצער, תאונות הדרכים מתרחשות ברחבי הארץ כמעט מדי יום. עפ"י הנתונים שפתחנו עימם ברקע המאמר, ההסתברות שלנו להיקלע לתאונת דרכים באיזשהו שלב בחיינו הינה גבוהה מאוד. על כן, היה זאת לא מן הנמנע כבר בעבר, לחוקק חוק אשר נוגע ומתייחס בדיוק לנושא הזה של תאונות הדרכים.

   

  ב- 1975 חוקק בישראל 'חוק הפלת"ד' (חוק הפיצויים לנפגעי תאונות הדרכים) אשר מסדיר את עניין תשלומי הפיצויים לאנשים אשר נפגעו כתוצאה מתאונות דרכים. ועל כן, מאז ועד היום, אדם אשר נפצע באירוע של תאונת דרכים יכול לבוא בדרישה לתבוע פיצויים- כחוק. לצד זאת, חשוב להדגיש, כי מוטב להתייעץ עם עו"ד פלת"ד מנוסה אשר יוכל לסייע בהגשת התביעה.

   

   

  מה נחשב לתאונת דרכים?

  אירועים המוגדרים כ- "תאונות דרכים" עשויים להיות רבים ומגוונים. בין היתר, ניתן להתייחס למקרים הבאים כאירועים שכאלה:

  • תאונות דרכים של הולכי רגל (פגיעה מרכב, אופנוע, משאית וכיוצ"ב)
  • תאונות דרכים כרוכבי אופנועים
  • תאונות דרכים בהם מעורבים טרקטורונים
  • תאונות דרכים של פגיעה כנוסעים בתחבורה הציבורית (רכבות, מוניות או אוטובוסים)
  • תאונות דרכים בהן מעורבות משאיות
  • תאונות דרכים כ- "תאונות עבודה"
  • ועוד...

   

  מה הם השלבים להתנהלות נכונה לאחר תאונת דרכים ומדוע חשוב לפנות ולהתייעץ מול עו"ד תאונות דרכים בתהליך?

  • איסוף מסודר ומקיף של נתונים המתעדים את התאונה – לרבות אסמכתאות רפואיות: לאחר קרות התאונה, חשוב שתדאגו לשמור ולרכז לידיכם את כלל התיעודים אשר יכולים להעיד כי התאונה אכן קרתה (למשל- צילום ממקום התאונה ומסמכי תביעה המוגשים לחברת הביטוח). מעבר לכך, ודאו כי יש בידיכם את כל הרישומים הרפואיים הרלוונטיים אשר יכולים להעיד על הנזק שנגרם לכם (רישום אמבולנס, אשפוז בחדר מיון, מסמכים המעידים על ביצוע בדיקות כגון CT, רנטגן, ביקור אצל רופא מומחה, מרשמים לתרופות ועוד). כל אלו יוכלו לסייע לכם בהמשך בהגשת התביעה שלכם.
  • מסמכי רישום משטרתיים: ודאו כי יש בידיכם את כלל הרישומים המשטרתיים מאירוע התאונה. רישומים אלו יהוו עדות חשובה עבורכם בבואכם להציג את טענותיכם המרכזיות בתביעה לפיצויים. באם ניתן, נסו להשיג את עדותם של עדי ראייה אשר היו נוכחים ברגע שהתאונה קרתה.

  לפני הכול, חשוב שתפנו לעורך דין תאונת דרכים אשר יוכל לספק לכם ייעוץ והכוונה משפטיים. אחד מן הנושאים המרכזיים בתהליך, הוא עניין תשלומי הפיצויים אשר מגיעים לנפגע מפוליסת הביטוח שלו. לא אחת, קרו מקרים, בהם אנשים אשר נפגעו בתאונות דרכים –  לא זכו לקבל פיצויים מן הפוליסה שלהם. על כן, רק עו"ד תאונות דרכים מנוסה יוכל לנהל עבורכם את המשא ומתן העיקש אל מול חברות הביטוח. במידת הצורך, הוא גם יפעל למען מיצוי זכויותיכם בין כותלי ביהמ"ש במידה ודרישתכם לקבלת הפיצויים – תידחה.

   

  עוד חשוב להוסיף, כי מעבר לפיצויים אשר להם אתם זכאים מן הפוליסה, עומדת לטובתכם הזכות המלאה לתבוע נזיקין מן הגורם האחראי לפגיעתכם. ולכן, כאמור, חשוב להתייעץ עם עו"ד תאונות מנוסה אשר יוכל לבחון עבורכם את ההיבט הזה.

   

  זקוקים לעורך דין תאונת דרכים? משרד עו"ד 'מרקמן את טומשין' עומד לרשותכם!

  עם ניסיון המתפרס על למעלה משלושה עשורים, צוות עו"ד המנוסה והמקצועי של משרדנו יוכל להעניק לכם את מלוא המענה המשפטי שלו אתם זקוקים. בין אם אתם צריכים ייעוץ והכוונה משפטיים מעורך דין תאונות רכב, עורך דין תאונות אוטובוס או עו"ד תאונות אופנוע, תוכלו למצוא אצלנו בדיוק את עורך דין תאונות הדרכים שאתם צריכים.

  למשרדנו 10 סניפים בכל רחבי הארץ, כך שאתם יכולים למצוא אצלנו עורך דין לתאונות דרכים בצפון, במרכז ובדרום. בין היתר, שלוחותינו ממוקמות בערים מרכזיות כמו חיפה, תל אביב, ראשון לציון, ירושלים ובאר שבע.

  (לרשימת הכתובות המלאה של סניפינו – לחצו כאן)

  אנו מזמינים אתכם ליצור עימנו קשר ולקבוע פגישת התייעצות מקצועית ראשונה – ללא עלות!

   

   

   

   

  צור קשר
  דלג על צור קשר

  צור קשר

  חדשות המשרד
  דלג על חדשות המשרד

  חדשות המשרד

  המשך עצור
  עבור לתוכן העמוד