.
  צור קשר
  דלג על צור קשר
  *
  checked

  נפגעתי בתאונת דרכים. כמה זמן בדרך כלל עובר מהגשת תביעת הפיצויים ועד לסיום התביעה וקבלת הפיצויים?

  עורך דין גיא רינטוביץ', מנהל מחלקת תאונות דרכים, עונה:

  באופן כללי, ניתן לומר כי משך הזמן מהגשת התביעה ועד להשלמתה וקבלת הכסף שונה ממקרה למקרה, בהתאם לנסיבות ולסוג האירוע והנזק. עם זאת, אפשר להתייחס לשאלה באופן כללי ולציין מספר נקודות:

  · ראשית, במקרים מסוימים לא כדאי למהר בהגשת תביעת הפיצויים אלא, להמתין לזמן הנכון שבו יתברר בצורה מלאה היקף הנזק הרפואי המלא וחומרתו. לעתים רק בחלוף מספר חודשים מאובחן במלואו הנזק הרפואי שנגרם בעקבות תאונת דרכים. על מנת לוודא כי אכן אותרו כלל הנזקים שנגרמו מומלץ לבצע בדיקות מקיפות ובירורים רפואיים, כולל בדיקות הדמיה כמו MRI, CT וכדומה.

  · אם פנית לייעוץ משפטי מעורך דין מנוסה בתחום תאונות דרכים, הוא ינחה אותך אלו מסמכים יש לאסוף לצורך התביעה, איזה ראיות ועדויות יש לאסוף ולאיזה מומחים עליך לפנות לבדיקות רפואיות רלוונטיות לפגיעה שלך. זהו שלב חיוני בתהליך תביעת פיצויים, ולביצועו באופן מושכל ומקיף יכולה להיות השלכה חיובית דרמטית על סכום הפיצויים שיתקבל. שלב זה עשוי להימשך מספר חודשים, כמובן בהתאם לנסיבות המקרה המסוים.

  · אחרי שעורך הדין יגיש את התביעה בשמך, בדרך כלל יתחיל משא ומתן בינך (ועורך הדין המייצג אותך) לבין חברת הביטוח הנתבעת. אם תגיעו להסכמה על סכום הפיצויים בשלב זה, הפיצויים יתקבלו תוך חודשים ספורים מתאריך הגשת התביעה. אם לא תגיעו להסכמה ולפשרה, הדיון יעבור לבית המשפט ויתחיל ההליך המשפטי. בדרך כלל בית המשפט מעודד את הצדדים לפתוח במשא ומתן ולהגיע לפשרה. אם גם בבית המשפט לא תגיעו לפשרה, הדיון בבית המשפט עשוי להימשך תקופה ממושכת, עד לסיומו בפסק הדין.

  · כאן המקום לציין כי במידה ומי שנפגע בתאונת דרכים זקוק לסיוע כספי מיד לאחר התאונה, על מנת, למשל, לשלם על טיפולים רפואיים, לכלכל את עצמו ואת משפחתו (במקרים בהם לא ניתן לשוב לשגרת עבודה וההכנסה נפגעת) וכדומה, החוק מאפשר לבקש "תשלום תכוף". מדובר בסכום שמהווה מקדמה על חשבון הפיצויים העתידיים ועל פי רוב ינתן על חברת הביטוח במשך עד כ-60 יום ממועד הגשת הבקשה.


  צור קשר
  דלג על צור קשר

  צור קשר

  חדשות המשרד
  דלג על חדשות המשרד

  חדשות המשרד

  המשך עצור
  עבור לתוכן העמוד