צור קשר
דלג על צור קשר
*
checked

התחדשות עירונית

קבוצת רכישה (או Acquisition Group) היא התארגנות של אנשים פרטיים המתגבשים תחת המטרה המשותפת – להקים מבנה מגורים ללא תלות ביזם. משמעות הדבר היא שקבוצת הרכישה יכולה להוזיל את מחירי הדירות בעד 20% משוויין המקביל אילו היו נרכשות בצורה ישירה מקבלן. במאמר זה אנו נעסוק בהיבטים המשפטיים הנוגעים לקבוצות רכישה, נשווה בין היתרונות והחסרונות שבהצטרפות לקבוצות שכאלה ולבסוף, נסביר לכם גם ממה כדאי לכם מאוד להיזהר.קרא עוד
"עסקאות פינוי בינוי" (מוכרות גם כעסקאות "התחדשות עירונית"), הן הסכמים הנחתמים בין יזם לבין בעל דירה בבית משותף, כאשר בעל הדירה מתחייב למכור את זכויותיו על הדירה (באופן חלקי או מלא) לצורך הריסת הבית המשותף והקמתו של בית משותף חדש במקומו (בהתאם לתוכנית שאושרה בהיתר בנייה עפ"י חוק התכנון והבנייה). מתוקף חתימתו על הסכם הפינוי בנוי, בעל הדירה מעניק את ייפוי כוחו ליזם או לעורך דין מטעמו וכך הוא מאשר למעשה את ביצוען של הפעולות הנדרשות בהסכם.

קרא עוד
מינהל מקרקעי ישראלמינהל מקרקעי ישראל (הידוע כיום כ"רשות מקרקעי ישראל"), הוא הגוף אשר אחראי על ניהולן של מרבית הקרקעות הנמצאות בשטחה של מדינת ישראל. בין היתר, ברשות מקרקעי ישראל ניתנים שירותים שונים כגון: העברת זכויות מגורים וקרקע, שינוי ייעוד מקרקעין, מתן אישורי תוספות בנייה, חוזי חכירה, שכירת קרקעות חקלאיות ועוד. במאמר זה אנו נדון בהרחבה בהיבטים המשפטיים הנוגעים לרשות מקרקעי ישראל.

קרא עוד
צור קשר
דלג על צור קשר

צור קשר

עבור לתוכן העמוד