.
  צור קשר
  דלג על צור קשר
  *
  checked

  רשלנות רפואית בעת מתן זריקת אפידורל בלידה

  הגדל

  כידוע, לידה הינה חוויה לא קלה. לכן, אין זה מפתיע כי נשים רבות בוחרות להשתמש בזריקת האפידורל במהלך הלידה. זריקת האפידורל עוזרת להקל על הכאבים בגוף בזמן הלידה ותורמת לתהליך לעבור בקלות יותר. למעשה, מדובר בהליך שגרתי לחלוטין המבוצע במהלך הלידה ברחבי הארץ ובעולם. ועדין, למרות שמדובר בהליך מקובל, ייתכנו מקרים של רשלנות רפואית בעת מתן זריקת האפידורל.

   

  מדי שנה, ישנם לא מעט מקרים בהם מוגשות תביעות שונות בגין רשלנות בהריון ובלידה, וביניהם מקרים הכוללים סיבוכים בעת ביצועה של זריקת האפידורל. רשלנות רפואית הנוגעת לזריקה זו, באה לידי ביטוי בנזקים לא מעטים. למשל, כאשר היולדת חווה שיתוק בגוף או שהלחץ דם שלה צונח. מקרים כאלה אף עלולים להזיק לעובר ולהתפתחותו התקינה.

   

  חשוב כי בעוד טרם הזריקה, היולדת תקבל את מלוא המידע הרלוונטי מהרופא המטפל, לרבות מידע על הסיכונים הכרוכים במתן הזריקה. במידה לא נמסר המידע ליולדת, הדבר עשוי להיחשב לרשלנות רפואית. בנוסף, על היולדת להביע את הסכמתה באשר לקבלת זריקת האפידורל.

   

  להלן דוגמאות נקודתיות של רשלנות רפואית בעת ביצוע זריקת האפידורל במהלך הלידה:

  1. כאשר נגרם נזק משימוש מוטעה בזריקת האפידורל.
  2. כאשר ביצועה של הזריקה נעשתה בהיעדר המיומנות הדרושה לכך.
  3. אבחון מוטעה לגבי בריאותה של המטופלת (למשל, אם המטופלת סבלה בעבר מלחץ דם נמוך והזריקה גרמה לה נזק במקום להועיל).
  4. כאשר במהלך הלידה הרופא לא התייחס לרגישות היולדת לחומר הזריקה.
  5. היעדר הסכמה מדעת של היולדת למתן זריקת האפידורל.
  6. כאשר הזריקה בוצעה בשלב מוקדם מדי והאטה את התקדמות הלידה
  7. כאשר הזריקה בוצעה בשלב מתקדם מדי וגרמה לנזק חמור למטופלת.
  8. כאשר היה חוסר הקפדה על חיטוי הולם של הזריקה או מתן מינון לא נכון בעת הזריקה.

  אם יימצא קשר סיבתי בין מתן הזריקה לבין נזק כלשהו אשר נגרם למטופלת במהלך הלידה, אז תתעורר עילה ישירה להגשת תביעה בגין רשלנות רפואית. על מנת לבדוק זאת לעומק, מומלץ לפנות תחילה לעורך דין מומחה העוסק במקרים שונים של רשלנות רפואית. בהמשך, יהיה צורך לקבל את חוות דעתו הרפואית והמקצועית של גורם רפואי מומחה במקרה הנדון. לאחר מכן, יתקיים דיון בערכאה משפטית המתאימה (על פי רוב בבית המשפט המחוזי), אשר יבחן אם אכן הייתה רשלנות רפואית. במידה ונמצא כי אכן התרחשה התנהלות רשלנית, יפסוק בית המשפט פיצויים משמעותיים לטובת התובע.

  למידע נוסף על פיצויים בגין רשלנות רפואית בהריון-לחצו כאן.

   

  משרד עורכי הדין "מרקמן את טומשין" מטפל במקרים שונים של רשלנות רפואית, וביניהם מקרים מורכבים של רשלנות במהלך ההריון או בלידה. אם אתם חושדים כי ההתנהלות הרפואית במהלך הטיפול שניתן לכם או למישהו שאתם מכירים הייתה רשלנית, פנו אלינו כמה שיותר מהר בכדי שנוכל לסייע במימוש זכויותיכם הרפואיות במלואן.

  צור קשר
  דלג על צור קשר

  צור קשר

  חדשות המשרד
  דלג על חדשות המשרד

  חדשות המשרד

  המשך עצור
  עבור לתוכן העמוד