.
  צור קשר
  דלג על צור קשר
  *
  checked

  רשלנות רפואית בחדר מיון

  מדי שנה מגיעים אל חדרי המיון בארץ מיליוני ישראלים הזקוקים לטיפול רפואי. חדר מיון הוא המחלקה המרכזית בכל בית חולים, אשר דואגת להעניק למטופלים מענה ראשוני לבעיה הרפואית אשר ממנה הם סובלים. במידת הצורך, מתבצעת הפניה מחדר המיון להמשך קבלת טיפול במחלקות רלוונטיות. במקרים מסוימים, כאשר קיימת סטייה ברורה מסטנדרט ההתנהלות הרפואית המקובל בחדרי המיון, יש מקום להגיש על כך תובענה בגין רשלנות רפואית.

   

  מטופלים המגיעים\מפונים לחדר מיון עם בעיה מסוימת, צריכים בדרך כלל להמתין עד שיגיע רופא אשר יבחן את מצבם. בין היתר, הם אמורים להישאל על ידו בנוגע לתסמינים שהם חווים ולמחלות רקע (אם קיימות), והאם הם נוטלים באופן קבוע תרופות כלשהן. בהמשך, על הרופא לבצע בדיקות סטנדרטיות של דופק ולחץ דם ולעיין במכתב ההפניה למיון (בהנחה וקיים אחד כזה).

   

  כמקובל, בהתאם למצבו הרפואי של המטופל ובהתאם לאבחנה והבדיקות המתבצעות על ידי הרופא, האחרון נדרש להמליץ על שחרור או המשך טיפול בחדר המיון, ובמידת הצורך על מעבר והמשך טיפול במחלקה רלוונטית אחרת. ישנם מקרים דחופים כמובן, אשר מצריכים הענקת טיפולי חירום באופן מיידי.

   

  מה נחשב לרשלנות רפואית בחדר מיון?

  ככלל, מקרים בהם נוהגים הצוות המטפל או הרופאים בניגוד לנהלים של חדר המיון, עשויים להיחשב למעשה כרשלנות רפואית. בין מקרים אלה, ניתן למנות בין היתר:

   

  ·       אי זיהויו של מצב החירום הרפואי בו נמצא המטופל.

  ·       אי ביצוען של בדיקות חשובות שקיימת חובה לבצען.

  ·       פענוח לא נכון של בדיקות אשר עלול להוביל לאבחון שגוי.

  ·       שחרור מוקדם של המטופל כאשר הוא עדיין היה זקוק לקבלת טיפול רפואי.

  ·       ועוד...

   

  בנוסף למקרים הנ"ל, אי הסכמה מדעת לטיפול ו\או אי ביצוע רישום רפואי כנדרש – יכולים אף הם להיחשב כרשלנות רפואית. רופאים המאבחנים מטופלים בחדר מיון, אינם בהכרח מומחים בכל תחומי הרפואה. יחד עם זאת, חלה עליהם האחריות לבצע אבחון נכון ככל הניתן ובעיקר לזהות סיכונים קיימים ו\או פוטנציאליים. במצב בו מדובר בסיכון ברור ומיידי, על הרופא לנהוג בזהירות יתרה - הן באופי הטיפול שהוא מעניק והן בנוגע להחלטות שהוא מקבל בהמשך (למשל, האם לשחרר את המטופל לביתו או להעבירו להמשך טיפול במחלקה רלוונטית אחרת בבית החולים).

   

  אבחונים שגויים או מאוחרים הניתנים לאדם בחדר המיון, עלולים להוביל להחמרה במצבו ולסיבוכים רפואיים קשים אשר עלולים להסתיים במוות. בכל רגע נתון, צוותי הטיפול והרופאים בראשם – נדרשים וחייבים לפעול מתוך שיקול דעת מקצועי, תוך הצמדות לנהלים המחמירים של מתן טיפול על ידם.

   

  חדרי המיון בבתי החולים נדרשים בהענקת טיפול רפואי על ידי צוות מוסמך ומקצועי. מתן טיפול בלתי מיומן או הלוקה בחוסר מיומנות, עלול לסכן באופן ישיר את חייהם של מטופלים.

   

  על תהליך התביעה בגין רשלנות רפואית בחדר מיון

  על מנת להוכיח רשלנות רפואית בחדר מיון, יש צורך להוכיח את הנזק אשר נגרם כתוצאה מהתנהלות לקויה. הוכחת נזק זו צריכה לקשר בין הרשלנות הרפואית שקרתה לבין איזשהו נזק אשר נגרם כתוצאה ישירה ממנה. תביעה המוגשת לבבית משפט צריכה לכלול בתוכה מסמכים חשובים – וביניהם:

   

  ·       מסמך חוות דעת רפואית מטעם גורם מומחה (בדרך כלל רופא מהתחום בו התרחשה כביכול הרשלנות הרפואית, אשר מציין את חוות דעתו המקצועית בהשוואה למבחן 'הרופא הסביר' – מבחן הבודק כיצד רופאים צריכים להתנהל במקרה הנדון). 

   

  ·       רשומות רפואיות שונות המתייחסות לביקור בחדר המיון, לרבות כאלה המופיעה בהן המלצות שונות אשר ניתנו על ידי הרופא הבודק.

   

  כלל הטענות והאסמכתאות נבדקות בדיון משפטי, אשר נבחנות בו ברמת דקויות יסוד מעמיקות. חשוב לציין, כי לא כל מקרה של נזק לאחר ביקור בחדר מיון בהכרח ייחשב לרשלנות רפואית במהלכו. בכל אופן, הרופא הבודק מצופה להפגין שליטה נרחבת במקרים שונים, ובעיקר לדעת מתי יש צורך ממשי להפנות את מטופליו להמשך בדיקות ו\או טיפולים.

   

  אם חוויתם טיפול לקוי בחדר מיון או חלילה נפגעתם כתוצאה מהביקור בו, אל תהססו לבחון את זכותכם להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית. ההמלצה המתבקשת, היא לפנות לייעוץ מול משפטנים מומחים אשר עוסקים בתחום מיצוין של זכויות רפואיות.

   

  משרד עורכי הדין "מרקמן את טומשין", הגדול ביותר בישראל בייצוג תובעים מתמחה, בין היתר, בתביעות במקרים של רשלנות רפואית. אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר בטלפון 9774* לקבלת התייעצות ראשונית ומקצועית מעו"ד המומחה לרשלנות רפואית – הייעוץ ללא כל התחייבות.

  צור קשר
  דלג על צור קשר

  צור קשר

  חדשות המשרד
  דלג על חדשות המשרד

  חדשות המשרד

  המשך עצור
  עבור לתוכן העמוד