.
  צור קשר
  דלג על צור קשר
  *
  checked

  סכרת היריון

  תקופת ההיריון יכולה להיות חוויה מאוד מעצימה ובלתי נשכת. עם זאת, לעיתים מתרחשים סיבוכים כאלה ואחרים, כך שיש לשים לב אליהם ורצוי שעה אחת קודם. סוכרת היריון היא אחת מסיבוכים אלה. תופעה זו מתרחשת כאשר הגוף אינו מייצר מספיק הורמון בשם אינסולין. התנגדות זו של הגוף לאינסולין מתבטאת עקב ריכוז גבוה של סוכר במחזור הדם של היולדת, דבר העלול לסכן אותה ואת העובר שבבטנה. סוכרת ההיריון נחשבת לתופעה די נפוצה. תופעה זו מתרחשת אצל אחת ל-200 הריונות. ברוב ההריונות, הסוכרת נעלמת אחרי הלידה. 


  כיצד תדעי אם חלית חלילה בסוכרת היריון?


  רופא מומחה בתחום בודק זאת בעזרת בדיקת העמסת סוכר. את הבדיקה הוא מבצע ב-2 דרגות שונות. הראשונה הינה בדיקה של 50 גרם, הנקראת בדיקת סקר. השנייה,היא של 100 גרם. אם בבדיקת הסקר הראשונה התוצאה הייתה חיובית, אז הרופא יערוך את בדיקת ה-100 גרם. בדיקת העמסת סוכר הופכת להיות רלוונטית כאשר מתקיימים אחד מהתנאים הבאים: כאשר ישנו קרוב משפחה מדרגה ראשונה אשר אובחן בסוכרת במהלך חייו, כאשר העובר ברחם האם גדול מדי, כאשר ישנו ריבוי מי שפיר וכאשר הרופא מחליט שהבדיקה חשובה, כחלק ממעקב אחר ההיריון.


  כיצד מטפלים בסוכרת היריון?


  בדרך כלל עניין זה מטופל על ידי שלושה מומחים לפחות: גניקולוג, תזונאי ואנדוקרינולוג. אך לפני הכול, הרופא מבצע מדידת סוכר בדמה של האישה במטרה להבחין ברמת הבעיה. אחרי כן, היולדת מקבלת תפריט תזונה קפדני לתקופת ההיריון בשילוב פעילות גופנית מתאימה. אם המצב חמור, תתכן אפשרות של הזרקת אינסולין. בנוסף לכול, על היולדת להגיע מדי שבוע לבדיקות אצל רופא מומחה. זאת על מנת לבדוק ולאבחן את גודלו של העובר ולעקוב אחר מצבו וכן האם התזונה הובילה לאיזון סוכרתי. בשעה טובה, אחרי לידתו של התינוק – על הרופאים להמשיך ולעקוב אחר התפתחותו של העובר ואחר רמות האינסולין אצל היולדת. 


  מתי נחשבת רשלנות רפואית בדבר סוכרת ההיריון?


  רשלנות רפואית הינה דבר שקורה, גם אם נאמין אחרת. לצערנו, גם כאשר מדובר ברשלנות בהיריון ולידה, ובפרט כאשר מדובר בסוכרת היריון.למשל, כאשר הבדיקה לא מספיק מעמיקה באשר להיסטוריית הסוכרת במשפחה של היולדת, פיענוח שגוי של תוצאות בדיקת הסקר, חוסר מעקב נורמטיבי של ההיריון אחרי שהוגדר כי נמצא בסיכון, ביצוע שגוי של בדיקות דם, אבחון מאוחר ועוד.

  כאשר ישנה רשלנות רפואית באשר לסוכרת היריון, ישנו סיכון לחייה של היולדת והן סיבוכים ומחלות לעובר. לכן, חשוב לא לחכות ולהגיש כמה שיותר מהר תביעה בגין רשלנות מסוג זה.


  עורכי הדין שלנו "מרקמן את טומשין" המתמחים במקרים של רשלנות רפואית, ישמחו לתת לך מענה וייעוץ בכל שלבי התביעה. כדאי לפנות כבר עכשיו באופן מיידי, כך שתהיה אפשרות לעזור לך לעבור את הליווי המשפטי הדרוש, על מנת לזכות בזכויות המגיעות לך.


  צור קשר
  דלג על צור קשר

  צור קשר

  חדשות המשרד
  דלג על חדשות המשרד

  חדשות המשרד

  המשך עצור
  עבור לתוכן העמוד