.
  צור קשר
  דלג על צור קשר
  *
  checked

  מצוקה עוברית

  מצוקה עוברית הינה תופעה מסוכנת המתרחשת כאשר ישנה ירידה בכמות החמצן של העובר ברחם האם. חוסר חמצן מסכן את העובר ועלול לגרום לנזקים חמורים. כמו כן, מצוקה עוברית יכולה גם להתרחש כאשר ישנו שינוי בקצב ליבו של העובר ובהפחתה בתנועותיו.


  מאוד חשוב לאתר ולהבחין במצוקה עוברית כמה שיותר מהר, על מנת שתהיה אפשרות להציל את העובר בזמן. במידה והצוות הרפואי לא הבחין מספיק בזמן במצוקה עוברית, העובר עלול לסבול מזנקים נוירולוגיים במוחו, כגון: שיתוק מוחין, מומים ובמקרים נדירים גם מוות.


  נשאלת השאלה, האם ניתן לאבחן את המצוקה העוברית בזמן?

  מדובר במקרה בעל חשיבות עליונה ביותר. בכל לידה הרופאים חייבים להיות עם היד על הדופק ולשים לב מיד למקרים חריגים כמו מצוקה עוברית. מדובר במקרים כמו הפרעה בקצב ליבו של העובר, הפחתה או ירידה בתנועותיו ברחם, בעיות בכמות ובצבע של מי השפיר ברחם ועוד. אם נמצא חשד, אפילו הקטן ביותר למצוקה עוברית, חשוב מיד לקבל החלטה גורלית ומהירה לגבי הצלת חיי העובר. כמובן, בדרך הכי בטוחה לו ולאם. חלק מן האפשרויות בהם יוכלו לפעול הרופאים (בהתאם לשיקול דעתם המקצועית) הינם: ניתוח קיסרי או לידה מכשירנית (שימוש בעזרים חיצוניים, כמו ואקום או מלקחיים). במידה והרופאים לא הצליחו לאתר בזמן מצוקה עוברית ונגרם נזק כלשהו לעובר, כדאי להגיש תביעה בשל רשלנות רפואית.


      באילו מצבים ישנה רשלנות רפואית הקשורה למצוקה עוברית?

        ישנם מקרים לא מעטים בהם מתרחשת לצערנו רשלנות רפואית בהיריון ולידה. ובפרט, כאשר מדובר במצוקה עוברית.

        מצבים של רשלנות רפואית בעת מצוקה עוברית עלולים להתרחש בקרים הבאים:

  • כאשר ישנו חוסר מקצועיות אחרי מצבו של העובר בזמן הלידה (ובכלל, במהלך ההיריון עצמו).
  • כאשר הטיפול לא ניתן בזמן, לאחר שהרופאים אבחנו כי ישנה סכנה לעובר.
  • כאשר מתעלמים מתלונותיה של היולדת לגבי התנועות של העובר ברחמה.
  • כאשר לא מבחינים בזמן בשינויים שעובר העובר ברחם, למשל ירידה בקצב ליבו או חוסר חמצן.

  אם הרופאים מתעלמים משינויים אלה, אז בהחלט ישנה אפשרות לרשלנות רפואית ועילה לתביעה. בכל מצב של סכנה לעובר, על הצוות לקבל החלטה מאוד מהירה כיצד להצילו. הזמן מאוד קריטי במצב זה ואם ישנה התמהות שלא בצדק, אפילו אם מדובר בדקות ספורות, אז עלול להיווצר מחדל לתינוק אשר מצדיק בהחלט תביעה בשל רשלנות רפואית.


  אם חלילה חוויתם על בשרכם, או אם אתם מכירים מקרים של רשלנות רפואית שעברו יקירכם, מוזמנים לפנות אלינו באופן מיידי. אנו משרד עורכי דין "מרקמן את טומשין" אשר מתחמה במקרים של רשלנות רפואית באשר היא, נעניק לכם מענה מקצועי ורחב בנושא. נשמח ללוות אתכם בכל התהליך המשפטי ולהשיג את הזכויות המגיעות לכם בגין הרשלנות הרפואית שהתרחשה.

   

   

  צור קשר
  דלג על צור קשר

  צור קשר

  חדשות המשרד
  דלג על חדשות המשרד

  חדשות המשרד

  המשך עצור
  עבור לתוכן העמוד